Login
Home
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Schedule
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Sunday, March 26, 2023
<
March 2023
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
NORTHEAST LIONS
6 - 18
SM RIVER RATS 14U ELITE (advances to playoffs)
Complete
Diamond Nation Field #1
(03/24/23) 12u Battle at the Turf
A1- GUILDERLAND BULLDOGS 12U RED
10 - 0
A2- MV PROSPECTS 12U ROYAL
Complete
Diamond Nation Field #2
(03/24/23) 09u Battle at the Turf
TWIN TOWN WARRIORS (finalist)
12 - 2
MONTGOMERY SPARTANS 9U
Complete
Diamond Nation Field #3B
(03/24/23) 10u Battle at the Turf
A2- BRIDGEWATER PANTHERS 10U (Pool Winner)
6 - 0
A4- HANOVER PARK HORNETS 10U ELITE
Complete
Diamond Nation Field #4A
(03/24/23) 10u Battle at the Turf
A3- FB BRAVES 9U RED
2 - 10
A1- GUILDERLAND BULLDOGS 10U RED
Complete
Diamond Nation Field #4B
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
MV PROSPECTS 14U BLACK
0 - 20
RCBC GHOST 13U AMERICANS (Champions)
Complete
Diamond Nation Field #5
(03/24/23) 12u Battle at the Turf
A3- MAINE LIGHTNING 12U (Pool Winner)
8 - 4
A4- NHP 12u
Complete
Diamond Nation Field #6
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
BERKELEY BOMBERS
4 - 7
NY GOTHAMS (advances to playoffs)
Complete
Diamond Nation Field #7
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
RCBC GHOST 13U AMERICANS (Champions)
7 - 5
NORTHEAST LIONS
Complete
Diamond Nation Field #1
(03/24/23) 12u Battle at the Turf
A2- MV PROSPECTS 12U ROYAL
1 - 11
A3- MAINE LIGHTNING 12U (Pool Winner)
Complete
Diamond Nation Field #2
(03/24/23) 09u Battle at the Turf
REDBLACKS
5 - 13
PLYMOUTH GENERALS (Champions)
Complete
Diamond Nation Field #3A
(03/24/23) 09u Battle at the Turf
NHP 9u
6 - 5
TWIN TOWN WARRIORS (finalist)
Complete
Diamond Nation Field #3B
(03/24/23) 10u Battle at the Turf
B4- EAST COAST SANDHOGS
0 - 18
B1- FB BRAVES 10U RED (Champions)
Complete
Diamond Nation Field #4A
(03/24/23) 10u Battle at the Turf
B3- TWIN TOWN WARRIORS
7 - 13
B2- NHP 10U
Complete
Diamond Nation Field #4B
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
MORRIS COUNTY CUBS WHITE
1 - 8
HACKETTSOWN TIGERS
Complete
Diamond Nation Field #5
(03/24/23) 12u Battle at the Turf
A4- NHP 12u
6 - 10
A1- GUILDERLAND BULLDOGS 12U RED
Complete
Diamond Nation Field #6
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
NY GOTHAMS (advances to playoffs)
11 - 8
NJ MARLINS
Complete
Diamond Nation Field #7
(03/24/23) 13u Battle at the Turf
C1- LI STORM (Pool Winner)
6 - 5
C3- NHP 13u
Complete
Diamond Nation Field #1
(03/24/23) 11u Battle at the Turf
A2- NHP 11u
1 - 3
A3- GUILDERLAND BULLDOGS 11U
Complete
Diamond Nation Field #2
(03/24/23) 09u Battle at the Turf
PLYMOUTH GENERALS (Champions)
20 - 4
NHP 9u
Complete
Diamond Nation Field #3A
(03/24/23) 09u Battle at the Turf
MONTGOMERY SPARTANS 9U
0 - 24
REDBLACKS
Complete
Diamond Nation Field #3B
(03/24/23) 10u Battle at the Turf
A1- GUILDERLAND BULLDOGS 10U RED
5 - 15
A2- BRIDGEWATER PANTHERS 10U (Pool Winner)
Complete
Diamond Nation Field #4A
(03/24/23) 10u Battle at the Turf
A4- HANOVER PARK HORNETS 10U ELITE
5 - 1
A3- FB BRAVES 9U RED
Complete
Diamond Nation Field #4B
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
SM RIVER RATS 14U ELITE (advances to playoffs)
15 - 1
MV PROSPECTS 14U BLACK
Complete
Diamond Nation Field #5
(03/24/23) 11u Battle at the Turf
A4- USA PRIME NORTHEAST GOLD (Pool Winner)
14 - 0
A1- MV PROSPECTS 11U BLACK
Complete
Diamond Nation Field #6
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
MORRIS COUNTY CUBS NAVY (advances to playoffs)
11 - 1
BERKELEY BOMBERS
Complete
Diamond Nation Field #7
(2023) 11u DIAMOND JACKS
11u Gold
v
BATTLE AT THE TURF
Result Pending
Diamond Nation
(2023) 11u DIAMOND JACKS
Super 11s
v
BATTLE AT THE TURF
Result Pending
Diamond Nation
(2023) 12u DIAMOND JACKS
Super 12s
v
**Battle at turf**
Result Pending
Diamond Nation
(2023) 12u DIAMOND JACKS
12u Gold
v
**Battle at turf**
Result Pending
Diamond Nation
(2023) 13u DIAMOND JACKS
Super 13s
v
BATTLE AT THE TURF
Result Pending
Diamond Nation
(2023) 13u DIAMOND JACKS
13u Gold
v
BATTLE AT THE TURF
Result Pending
Diamond Nation
(2023) 14u DIAMOND JACKS
Super 14s
v
**Battle at turf**
Result Pending
Diamond Nation
(2023) 14u DIAMOND JACKS
14u Gold
v
**Battle at turf**
Result Pending
Diamond Nation
(03/24/23) 13u Battle at the Turf
C4- MV PROSPECTS 13U ROYAL
0 - 19
C2- BASEBALL U PA CENTRAL
Complete
Diamond Nation Field #1
(03/24/23) 12u Battle at the Turf
C3- OOTP CYCLONES PROSPECTS (Champions)
12 - 0
A3- MAINE LIGHTNING 12U (Pool Winner)
Complete
Diamond Nation Field #2
(03/24/23) 11u Battle at the Turf
B2- NY GIANTS/SLUGGERS ACADEMY (Champions)
11 - 4
B4- DIAMOND JACKS SUPER 11s
Complete
Diamond Nation Field #3A
(03/24/23) 11u Battle at the Turf
B1- MV PROSPECTS 11U ROYAL
3 - 11
B3- WALL KNIGHTS
Complete
Diamond Nation Field #3B
(03/24/23) 10u Battle at the Turf
B1- FB BRAVES 10U RED (Champions)
14 - 0
B3- TWIN TOWN WARRIORS
Complete
Diamond Nation Field #4A
(03/24/23) 10u Battle at the Turf
B2- NHP 10U
7 - 0
B4- EAST COAST SANDHOGS
Complete
Diamond Nation Field #4B
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
MORRIS COUNTY CUBS NAVY (advances to playoffs)
10 - 5
NY GOTHAMS (advances to playoffs)
Complete
Diamond Nation Field #5
(03/24/23) 12u Battle at the Turf
C2- NH CRUSH(Pool Winner)
14 - 3
B4- SM RIVER RATS 12U ELITE (Pool Winner)
Complete
Diamond Nation Field #6
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
RCBC GHOST 13U AMERICANS (Champions)
8 - 1
SM RIVER RATS 14U ELITE (advances to playoffs)
Complete
Diamond Nation Field #7
(03/24/23) 13u Battle at the Turf
B1- FB BRAVES 13U RED (Champions)
8 - 1
C1- LI STORM (Pool Winner)
Complete
Diamond Nation Field #1
(03/24/23) 11u Battle at the Turf
A4- USA PRIME NORTHEAST GOLD (Pool Winner)
9 - 1
C4- EABO RIVERDAWGS (Pool Winner)
Complete
Diamond Nation Field #2
(03/24/23) 09u Battle at the Turf
PLYMOUTH GENERALS (Champions)
10 - 2
TWIN TOWN WARRIORS (finalist)
Complete
Diamond Nation Field #3A
(03/24/23) 10u Battle at the Turf
B1- FB BRAVES 10U RED (Champions)
13 - 2
A2- BRIDGEWATER PANTHERS 10U (Pool Winner)
Complete
Diamond Nation Field #4A
(03/24/23) 14u Battle at the Turf
MORRIS COUNTY CUBS NAVY (advances to playoffs)
1 - 13
RCBC GHOST 13U AMERICANS (Champions)
Complete
Diamond Nation Field #5
(03/24/23) 12u Battle at the Turf
C2- NH CRUSH(Pool Winner)
5 - 19
C3- OOTP CYCLONES PROSPECTS (Champions)
Complete
Diamond Nation Field #6
(03/24/23) 13u Battle at the Turf
A3- WOLCOTT SCRAPPERS (Pool Winner)
17 - 0
D3- JERSEY BOYZ BASEBALL (Pool Winner)
Complete
Diamond Nation Field #7
(03/24/23) 13u Battle at the Turf
B1- FB BRAVES 13U RED (Champions)
5 - 1
A3- WOLCOTT SCRAPPERS (Pool Winner)
Complete
Diamond Nation Field #1
(03/24/23) 11u Battle at the Turf
B2- NY GIANTS/SLUGGERS ACADEMY (Champions)
3 - 2
A4- USA PRIME NORTHEAST GOLD (Pool Winner)
Complete
Diamond Nation Field #2
Calendar
<
March 2023
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8